Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Comvex Ticari Araçlar 2016 Fuarı

Comvex Ticari  Araçlar 2016 Fuarı
25 Mayıs 2016 - 22:03 'de eklendi ve 2521 kez görüntülendi.

Comvex İstanbul Ticari Araç, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı 21 – 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapıldı.Tüyap’ta düzenlenen fuarda Mercedes Benz Türk, Man Türkiye ,Ford Otosan,gibi ülkemizin önemli üreticilerinin kamyon ve çekici grubunda uzun yol çekici modeller dışında,ağırlıklı olarak inşaat ve şantiye araçlarını öne çıkarması fuarda önemli gelişmeler arasındaydı.

 

 

Mercedes Benz Türk ;

Mercedes Benz Türk Fuar’ın en büyük alanına sahip bir marka idi.Fuar alanında Türkiye’de geliştirilern ve Avrupa pazarında satışa sunulan Türkiye’de ise yeni tanıtılan Arocs tipi yeni çekici ve kamyonlarının inşaat sınıfına özel üretilen araçları ile Yeni Actros’la tüm beğenileri üzerine toplayan marka idi ve ayrıca

Yeni motorlu Arocs’lar OM 470, OM 471, OM 934 ve OM 936, 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve buna bağlı olarak % 20 oranında düşen bakım maliyetinin yanısıra aracın performansını da yükseltiyor.

Pictures3

 

Ford Otosan ;

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks‘ın fuarda sergilemiş olduğu 2016 model inşaat serisinde Ford Cargo 4142 D kamyonu, ile geçen ay tüm model ailesi ile tanıtılan Yeni Ford Trucks Serisi, Euro 6 uyumlu Yeni Ecotorq motorları ve yeni marka sloganı “Her Yükte Birlikte” ile fuarın en çok ilgi çeken model ailelerinden birisi oldu.

Pictures1

 

 

 

Man Türkiye ;

Man Türkiye çekicileri fuarda ilgi gören bir başka üreticiydi,yenilenen ‘’Trucknology’’ amiral gemisi olan yeni yüzlü ve yeni nesil Euro 6 TGX serisinin D38 4X2 560 uzun yol çekici ve ağır nakliye sektörüne özel ürettiği D38 560 6X4 araçlarla fuarın ilgi gören bir başka üreticisiydi.

 

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara da, “Euro 5 ile EfficientLine serisini Türkiye ile tanıştırdık. EfficientLine sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çok tutuldu, sektörüne öncülük yaptı. Bu araçlarımız, zaten pazarın en az yakan araçlarıydı. Şimdi ise Euro 6 ile ise EfficientLine 2’yi, rakipsiz avantajlarıyla birlikte Türkiye’ye sunuyoruz. EfficientLine 2, zaten pazarda en az yakan önceki nesile göre %6,5 daha fazla yakıt tasarrufu sunuyor. Böylece MAN’ın Euro 6 teknolojisi ve EfficientLine 2, sunduğu avantajları çok daha uç noktalara taşıyor“ dedi.

 

Son Güncellenenler1-001

 

Pictures

 

İveco Türkiye ;

İveco fuarda,Euro 6 normlarına uygun iki Stralis modeli sergilendi.Ülkemizde yeniden yapılanan İveco yenilenen Hi-Way (AS440S46 FPLT) ve Hi-Road (AT440S46 T/P)  serisi uzun yol tipi çekicileri katıldı.

Iveco inşaat sınıfında ise özelliklede maden ve kum ocaklarında tercih edilen yeni nesil 8×4 damperli Euro 6, SCR’li sistemiyle 410 beygirlik Astra HD9 kamyonu ile “Ekstrem işler için ekstrem konfor” sloganıyla yerini aldı.

Kolajlar

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER