Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Bayram Tatili Yüzleri Güldürdü

Bayram Tatili Yüzleri Güldürdü
18 Ağustos 2017 - 15:20 'de eklendi ve 1506 kez görüntülendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca,  şehirler arası sefer yapan otobüs firmalarına, Ramazan ve Kurban Bayramı  tatillerinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verildi.

Bakanlığın izni kapsamında Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce  yayımlanan genelgede, Ramazan ve Kurban Bayramı tatilleri süresince yolcu  potansiyelinin önemli ölçüde artmasının beklendiği belirtilerek, her iki bayramda  da vatandaşların şehirler arası seyahat talebinin, mevcut tarifeli yolcu taşıması  yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının zor olacağı kaydedildi.

Genelgeye göre, 23-29 Haziran ile 29 Ağustos-6 Eylül 2017  tarihlerinde, B1 ve D1 yetki belgesi sahibi firmalar, zaman tarifesine bağlı  olmadan B2 ve D2 yetki belgeli 25 ve üstü koltuk kapasitesine sahip araçları  kullanabilecek.

 

Bakanlık, firmalara tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinin dışına  çıkmamaları, ücret tarifelerine uymaları, bu konuda bir taşıma sözleşmesi  yapmaları ve bu sözleşmeyi seyahat esnasında taşıtta bulundurmaları zorunluluğu  da getirdi.

B2 yetki belgesi uluslararası tarifesiz, D2 belgesi de yurt içi  tarifesiz otobüs seferlerine çıkacaklara veriliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER