Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Haydi KARSAN

Haydi KARSAN
09 Mart 2018 - 20:52 'de eklendi ve 2189 kez görüntülendi.

 Karsan’ın 6.3 Milyar Dolarlık Dev İhale İle ABD Yollarında.

Avrupa’ya otobüs ve minibüs üreterek ihracatın önemli firmalarından birisi milli gururumuz Karsan’Jest Electric’ adıyla üretilen minibüs, Madrid Belediyesinin ihalesinde finale kalmış, testlerde tek şarj ile 180 kilometrelik menzil ve 18 saatlik çalışma süresiyle dikkat çekmişti.Karsan şimdi 6.3 milyar dolarlık dev ihale de ABD’ye posta arabası üretmek için kolları sıvamış durum da.

 

ABD Posta servisi filosunda ki 180,000 aracın yenilenmesi için ihale sürecinde yarışan şirketlerin tasarımlarını test ediyor.Geçtiğimiz yılın kasım ayında yeni nesil araç ihalesinde Karsan dahil altı üreticiye 50 adet prototip siparişi verilmişti .Bu yıl pazar analizleri yapılacak ve üretim ihalesinin kazanılması halin de üretilecek posta aracı geçtiğimiz hafta, Trucks.com kameralarına yakalandı.Karsan ile Morgon Olson’un birlikte geliştirdiği plug-in hibrit aracın tüm detaylarını göstermiş oldu.Karsan posta aracının hibrit teknolojilerinden sorumlu olacak ve gövdeyi geliştirme görevi de ABD Posta Servisi ile yakın ilişkilere sahip Morgan Olson ile devam edecek.

Fotoğraflardaki test aracına dikkatli baktığımız da, iki yanında yer alan depo kapakları görmekteyiz.Taslak aracın sağ bölümüne konumlandıran giriş elektrikli şarjı, diğeri ise benzin deposu olarak gözükmekte.

Aracın gövdesi ise oldukça farklı tasarıma sahip. Alçak ve geniş gövde ince kaputuyla, büyük cam, ve yine büyük boynuz aynalara sahip.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER