Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Ve Yeni Actros Yollarda

Ve Yeni Actros Yollarda
21 Mayıs 2019 - 23:31 'de eklendi ve 1858 kez görüntülendi.

Müşterileri için hazır: ilk yeni Actros, Mercedes-Benz Wörth tesisinde banttan indirildi.

Yenilenen Actros,aynasız ve 60’a yakın yeni özelliği ile Mercedes-Benz Wörth tesisinde üretilmeye başlandı ve Türkiye Aksaray fabrikasında da test edildi şimdi artık müşterilerine teslimatı yapılmaya başlandı çok yakında Türkiye yollarında olacağı ve ayrıca Aksaray fabrikasında da üretilip ihracatının yapılacağı belirtiliyor.

Öngörülü Yeni Sürüş Sistemi

Etkin Sürüş Yardımcısı( Active Drive Asistan) Etkin sürüş yardımcısı ve nispi otonom sürüşüne sahip  ilk çekici sınıfında üretim yapan şirket Mercedes-Benz oldu.Yeni Actros’da Active Drive Asistanı fren yapabiliyor, gaz veriyor ve tüm hızlarda direksiyonu kullanabiliyor.

Etkin Fren Yardımcısı (Active Brake Assist ABA5) ; Öndeki araca arkadan çarpma ya da karşıya geçen aracın hareketliliği,yürüyen ve ya kamyonun şeridinde kör nokta ya da olan bir yayaya çarpma tehlikesi ortaya çıktığında,tüm güçle otomatik fren yaparak, sürücüyü destekliyor.Etkin Fren Yardımcısı 5’in yeniliği radar ve kamera sistemidir. Bu sayede sistem aracın önündeki alanı daha iyi takip edebiliyor kör nokta kazalarına karşı ve yoldaki yayalara karşı üst güvenlik önlemi alıyor,olası gerçekleşecek risk belirtisinde ise 3 m/sn’lik bir fren müdahalesinde bulunuyor. Sürücünün manuel olarak kullanımında ise sistem aracı tamamen durduruyor ve eş zamanlı olarak elektrikli park frenini devreye alıyor.

Mercedes Benz Yeni Actros’la bir ilk olan Standard/Eco/Power sürüş modlarına ek olarak PowerShift 3 otomatik şanzımanla birlikte çalışan Economik mod kullanıma sunuyor. Yeni Actros da elektronik park freni ve yokuş kalkış desteği bulunmakta.

Ayna Yerine Kameralar 

Araç fren ve sürüş sistemi ile bu kadar teknolojik donanıma karşı yenilenmesinin ardından,aynaların yerinı kameralar almışMirrorCam adı verilen bu cihazlarla daha iyi bir Aerodinamik, güvenlik elde ediliyor. Sistem sürücünün çok daha iyi bir geniş görüş açısına sahip olmasını sağlamış. Aracın dışında iki adet kamera bulunuyor, kameralardan aktarılan görüntü aracın içerisinde de yerleştirilen 15 inç büyüklüğünde iki adet camdan izleniyor. 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER