Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mercedes-Benz Türk Üretime Ara Veriyor

Mercedes-Benz Türk Üretime Ara Veriyor
20 Mart 2020 - 18:31 'de eklendi ve 1175 kez görüntülendi.

Mercedes-Benz Türk Aksaray ve Hoşdere Fabrikasındaki Üretimini Durdurdu.

Dünya otomotiv sektörü virus salgını ile mücadele ederken bir haberde Türkiye’den geldi.

Mercedes-Benz Türk, yeni tür coronavirüs salgını sebebiyle çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığıyla ilgili önlemler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksaklıklar kapsamında Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı 23 Mart – 5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı verdiklerini açıkladı.


Mercedes Benz Türk’den yapılan açıklamada o açıklama ;

“Mercedes-Benz Türk olarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, üretim faaliyetlerimize Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 23 Mart – 5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı aldık.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda; hem çalışanlarımızın iş güvenliğini sağlama hem de halk sağlığını koruma sorumluluklarımız kapsamında bu tedbir kararını zaruri olarak aldığımızı bildirmek isteriz. Mercedes-Benz Türk Yönetimi, gelişmeleri yakından takip etmektedir ve gerekli olması durumunda ek önlemler ivedilikle alınacaktır.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan ve bugün ülkenin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri ve Mercedes-Benz üretim ağının ayrılmaz bir parçası olan Mercedes-Benz Türk; küresel salgının etkisini azaltmasıyla birlikte üretime devam ederek, ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürecektir.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER