Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Yerli Metrobüs Akia Ultra LF 25

Yerli Metrobüs Akia Ultra LF 25
14 Kasım 2018 - 19:47 'de eklendi ve 1657 kez görüntülendi.

 

Dünyanın en uzun ve en fazla yolcu taşıyabilme kapasitesine sahip Türk yapımı yerli metrobüsümüz. Bursa’da Akia firması tarafından iki farklı ölçü de,Ultra LF 18 ve Ultra LF 25 Trolleybus,Ultra LF 25,Hybrid,Ultra LF 25  Metrobüs Dizel,dört farklı seçenek ile üretilyor.

 

Yurt İçi ve Yurt Dışından Talep Var.

Bu yıl 10’ncusu düzenlenen Transist 2018 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyum ve Fuar’ında sergilenen yerli metrobüsümüz için İBB tarafından ilk talep iki yıl önce gelmiş ve geçtiğimiz aylarda metrobüs hattında deneme sürüşleri yapılmıştı.Benzer tekliflerin latin amerika ve orta avrupa ülkelerinden aldıklarını,görüşmelerin devam edildiği ve satıştan önce test sürüşlerininde yapılacağı belirtildi.

Akia Metrobüs

Toplam 25 metre uzunlukta olan Ultra LF 25 tek seferde 290 kişi taşıyabiliyor.Mercedes-Benz Euro 6 OM 470 10.7 litre 456 beygir Allison şanzımanlı olan metrobüs tasarımıyla dikkatleri çekiyor.İki körüklü ve bağımsız şoför mahaline ve ayrıca sağ ve sol çift kapılara,virajlarda savrulmayı önleyen arkadan itiş sistemine,çift dingilden tahrikli sisteme,birinci dingil ile beşinci dingilin aynı şekilde hareket ederek manevra kolaylığı sağlayan farklı özelliklere sahip.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER