Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Ford F-Max – Kaliningrad’da

Ford F-Max – Kaliningrad’da
26 Mayıs 2019 - 20:45 'de eklendi ve 3136 kez görüntülendi.

Prestijli uluslararası yılın “Yılın En İyi Kamyonu” ödülüne sahip olan Ford F-Max Kaliningrad’da. Avtotor Holding ile üretim işbirliği mutabakat anlaşması imzalayan Ford Otosan, Rus Avtotor’un Kaliningrad‘daki fabrikasında kamyon ve çekici üretecek.

Ford’un Rusya da yeniden yapılanması ile birlikte kamyon montaj üretimi için Rusya’da düğmeye bastı. Ford Trucks yeni Ford F-Max’i Kalingrad Avtotor tesislerinde montajına başlanacak.F-Max, 6.000.000 ruble yani 83.291 Euro tutarında başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.Kamyonlar, Rusya’daki Ford Trucks distribütörü Turbo Trucks tarafından satılacak.

Haydar Yenigün: “Bu anlaşma Ford Trucks markasını çok daha ileriye taşıyacak”

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün yaptığı açıklamada Rusya’ya 2007 yılından bu yana kamyon ihraç ettiklerini belirterek, “Bu anlaşma Ford Trucks markasını çok daha ileriye taşıyacak” dedi. Yenigün sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olan Rusya’daki rekabet gücümüzü artırmak için yatırım yaparak, kamyon üretim operasyonumuzu Rusya’ya kadar genişlettik. Avtotor işbirliğinde yerel üretimle Rusya’daki varlığımızı güçlendirmeyi, müşterilerimize daha yakın servis ve üretim desteği vermeyi hedefliyoruz. Rusya’da 1846T çekici, Yol Serisi 4×2 ve 6×2, İnşaat Serisi 6×4 ve 8×4 modellerimizi Rusya pazarının iklim ve yol koşullarına uygun, dayanıklı, performansı ve konforu yüksek araçlar olarak Avrupa standartlarını karşılayacak şekilde üreteceğiz. Rusya’da üretilen bu modeller Rusya’nın yanısıra Kazakistan ve Belarus’ta da satılarak iki yeni pazara daha girmemizi sağlayacak.”

Avtotor CEO’su Valeriy Gorbunov: “Ford Trucks’ın Rusya’daki gelişimi için çok önemli bir adım”

Ford Otosan ve Avtotor Holding arasındaki imza töreninin ardından Avtotor CEO’su Valeriy Gorbunov ise Ford Otosan gibi uluslararası bir şirket ile Ford Trucks markasının Rusya’daki üretimi konusunda yapmış oldukları işbirliğinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Avtotor Holding olarak Rusya’nın otomotiv üretimi için lojistik, insan kaynağı ve iklim koşulları olarak en uygun bölgelerinden birisi olan Kaliningrad bölgesinde 20 yıl önce başlamış olduğumuz üretim yatırımlarımızı her yıl arttırarak devam ediyoruz. Ford Trucks markasının 2015 yılı itibari ile üretim gamımıza katılacak olması hem bizim için hem de Ford Trucks markasının Rusya’daki gelişimi için çok önemli bir adım. Ağır kamyon segmentinde yıllık 15.000 adet kapasiteye sahip üretim tesislerimiz için önümüzdeki yıllarda kaynak ve boyahane yatırımlarımızı artıracağız” dedi.

Ford Trucks bayi ağı büyüyor

Yenigün açıklamasına şu şekilde devam etti: “Mühendislik alanındaki başarımızı kanıtladığımız kamyon işimizi, Ford Trucks yapılanması altında her geçen gün daha da büyütüyoruz. Türkiye’de büyük bir hızla yürüttüğümüz bayi yapılanmamız ile 2014 yılı sonu itibariyle 25 Ford Trucks bayisine ulaşacağız. Yurtdışı yapılanmamızı ise Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da atadığımız distribütörlük ve açtığımız yeni Ford Trucks tesisleri ile sürdürdük. Rusya’daki bayi ağımızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Ford Trucks markasına yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

Ford F Max kamyonlar 12,7 litre ve 500 hp kapasiteye sahip Euro-5 Ecotorq motorlu ve ZF TraXon otomatik şanzımanlı 2,5 m genişliğindeki kabini ve düz zemini sayesinde yüksek bir konfor seviyesine sahiptir.

Ford Otosan Rusya’nın “Krallar Şehri” Kaliningrad da
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER