Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Çekici Kamyon Pazarı Türkiye Lideri Mercedes Benz Oldu

Çekici Kamyon Pazarı Türkiye Lideri Mercedes Benz Oldu
05 Şubat 2021 - 20:00 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.


2020 Çekici Kamyon Pazarı Yüzde 117 büyümesi ile birlikte Mercedes-Benz,2020 Türkiye çekici ve kamyon pazarında 2.877 adet kamyon,4.055 adet çekici
satışı ile pazar payını yüzde 141 arttırarak yılı yine lider olarak bitirdi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “2021 yılında tüm modellerimizde yenilikler sunarak, müşterilerimizin beklentilerini en kapsamlı şekilde karşılayarak, bu yıl da liderliği hedefliyoruz” dedi.

Alper Kurt: “Kamyon satışlarımızı artırarak liderliğimizi devam ettirdik”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Mart ayında etkilerini hissetmeye başladığımız pandemi sebebiyle farklı koşullarda tamamladığımız 2020 yılında, Türkiye iç pazarında kamyon satışlarımızı 2019 yılına göre yüzde 141 arttırarak 6.932 adede ulaştık ve bir kez daha Türkiye kamyon pazarının lideri olduk. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikamız; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlamayı sürdürdü. Şirketimiz, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı. Pandemi döneminde müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla satış sonrası servis ağımız 7 gün 24 saat hizmet verdi. Bütün bu başarılara ulaşmamızda her koşulda başarılı ve özverili çalışmalarını sürdüren ekibimizin katkısı büyük.” dedi.

Alper Kurt; “Kamu bankalarından yerli üretim araçlara özel kredi desteğinin etkisiyle hareketlenen kamyon pazarında, ithal araçlarımız için de sağladığımız kredi destekleriyle müşterilerimizin beklentilerini karşıladık. Aralık 2019’da ‘Hepsi bir. O benzersiz’ sloganıyla Türkiye lansmanını gerçekleştirdiğimiz yeni Actros, kısa sürede pazarın odak noktası oldu. Yıl boyunca kamyon teslimatlarımızı aralıksız sürdürdük. Eylül ayında Hüner Grup’a 300 adetlik kamyon teslimatı gerçekleştirerek 2020’nin en büyük kamyon teslimatına imza attık. Hem özel hem de kamu alanında gerçekleştirdiğimiz kamyon teslimatları sonucunda, gelenekselleşen kamyon pazarı liderliğimizi 2020’de de devam ettirdik. 2021 yılında tüm modellerimizde yenilikler sunarak, müşterilerimizin beklentilerini en kapsamlı şekilde karşılayarak, bu yıl da liderliği hedefliyoruz.” dedi.

Premium Çekiciler

Mercedes-Benz’in Premium segmentte başarı yakaladığı Actros 1851 çekicilerin kapsamı da 2021 yılında daha da zenginleştirildi. Yeni Actros 1851 Plus paketi ile bu segmentte daha yüksek donanım beklentisine sahip müşterilere hitap edilirken, bir diğer yenilik olan Actros 1842 LS ile, odağında ilk yatırım maliyeti bulunan yurtiçi taşımacılık müşterilerine hitap eden bir seçenek olarak Mercedes-Benz portföyüne eklendi.

Mercedes-Benz Arocs, 2021 yılı için çok kapsamlı yenilikler barındırıyor. Mevcut modellerde yeni opsiyon ve paketler sunulmaya başlanırken yeni serilerin lansmanı da 2021 yılında markanın gücüne güç katacak. İnşaat kamyon grubunun en güçlü modellerinden Mercedes-Benz Arocs 8×4 Damper Serisi kamyonlar ve beton pompası üst yapısına uygun çift çeker Arocs kamyonların motor güçleri artırıldı. Beton mikseri segmentinde ise yeni Arocs 3740 aileye katıldı.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Actros’un nakliye araçları, hem ürün kapsamı hem de konumlandırması farklı müşteri segmentlerinin ihtiyaçları gözetilerek yenilendi. 8×2 dağıtım segmentindeki 3242 L Plus paketi ile sürücü konforuna yönelik Premium bir araç da 2021 kapsamında müşterilerin beğenisine sunuldu.

2021 yılında tüm Atego araçların standart donanımları da sürücü konforunu gözetecek şekilde zenginleştirilirken şehir içi dağıtım odaklı yeni Atego 1018 standart paketi de seriye katıldı.

Tüm yeniliklerin tamamlanmasıyla Mercedes-Benz Türk, gelenekselleştirdiği Türkiye kamyon pazarı liderliğini 2021 yılında da pekiştirmeyi hedefliyor.

https://haber.magazinulasim.com/2021-mercedes-benz-kamyon-ve-cekiciler-de-yenilik-10632.html

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER