Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

2021 Mercedes-Benz Kamyon Ve Çekiciler de Yenilik

2021 Mercedes-Benz Kamyon Ve Çekiciler de Yenilik
22 Ocak 2021 - 13:55 'de eklendi ve 2234 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en çok satan kamyon ve çekicileri Mercedes Benz Actros’un ve Arocs’lar da standartlar yeniden belirlendi.

Türk işçisinin emekleri ile global pazarın kamyon ve çekici sınıfında ki ihtiyacının üretiminde önemli mihenk taşı olan Mercedes Benz kamyon ve çekiciler de Avrupa pazarı ardından, Türkiye’de Actros ve Arocs serisi araçlarda da yenilikler yaptı.

AMİRAL GEMİSİ 2021 MODEL ACTROS MP5 PLUS PAKETLE GELİYOR

Mercedes-Benz’in çekici sınıfında amiral gemisi olarak başarı yakaladığı Actros 1851 çekicilerin kapsamı da 2021 yılında daha da zenginleştirildi. Yeni Actros MP5 1851 Plus paketi ile özel ve daha yüksek donanımlarla geliyor.

Mercedes-Benz Actros 1851 LS çekici modellerinde, yakıt tasarrufuna katkı sağlayan Lastik Basınç İzleme Sistemi, güvenliği arttıran Yağmur Sensörü, Otomatik Uzun/Kısa Far ile Dönüş Aydınlatması standart donanıma eklendi. Ayrıca sürücünün konforunu üst düzeye taşımak adına koltukta masaj fonksiyonu, elektrikli ön güneşlik ve kablosuz telefon şarjı gibi kapsamlar da standart oldu.

Seriye 2021 itibarıyla eklenen yeni Actros 1851 Plus paketi ile yüksek donanım beklentisine sahip müşterilere hitap eden bir araç daha sunulmaya başlandı. Actros 1851 LS’nin yenilenen standart donanımına ilave olarak, ileri aktif güvenlik donanımlarının ön planda olduğu bu opsiyonel donanım paketinde; Yan Görüş Asistanı, Mesafe Kontrol Asistanı ve yarı-otonom sürüşü mümkün kılan Aktif Sürüş Asistanı sunuluyor. Ayrıca SoloStar Muavin Koltuğu, 12.3 inçlik birincil ekrana sahip İnteraktif Multimedya Kokpit, sürüş ve yaşam için LED Ambiyans Aydınlatma, LED Stop Lambaları ve Alüminyum Jantlar da bu pakete dahil ediliyor.

Bir diğer yenilik olan Actros 1842 LS ile, odağında ilk yatırım maliyeti bulunan yurtiçi taşımacılık müşterilerine hitap eden bir seçenek olarak Mercedes-Benz portföyüne eklendi.

Yeni Actros’un, odağında ilk yatırım maliyeti bulunan yurtiçi taşımacılık müşterilerine hitap ettiği yeni modeli ise Actros 1842 LS olarak adlandırılıyor. Fonksiyonel donanımların ön planda olduğu, çekici ailesinin bu yeni üyesi uygun sahip olma koşulları ile yurtiçi taşımacılık filolarının beklentilerini karşılayacak.

2021 MODEL ACTROS KAMYONLARA PLUS PAKET

Actros 2632 L DNA 6×23232 L ADR 8×2 ve 3242 L 8×2 olarak adlandırılan standart araçlar, 2021 yeniliklerine dahil oldu. Bu araçlardaki en temel ürün değişikliği, kabin tiplerinde dikkat çekiyor. 2021 itibarıyla söz konusu modellerde, L-Cab Stream Space (Çift yataklı) kabin yerine L-Cab Classic Space (Tek yataklı) kabin de sunulmaya başlandı. Bunların dışında, Actros 3242 L 8×2 araç özelinde seri kapsama retarder donanımı eklendi. 2021 yılı itibarıyla 8×2 segmenti için seri donanımı ile tehlikeli madde taşımacılığına uygun 3232 L ADR ve daha yüksek motor gücüne sahip, standardında retarder donanımı bulunan yol aracı olarak 3242 L olmak üzere iki tip standart araç daha sunulmaya başlandı.

Tüm bu değişikliklere ek olarak, 2021 model yılı itibarıyla opsiyonel donanım listelerinde 8×2 dağıtım segmenti için 3242 L Plus paketi sunulmaya başlandı. Plus paketi, konfor odaklı içeriğiyle, sürücülerin ve aracının sahibi ve kullanıcısı olan müşterilerin beklentilerine yönelik özel olarak hazırlandı.

2021 MODEL AROCS SERİSİNDE YENİLİK

Mercedes-Benz Arocs, 2021 yılı için çok kapsamlı yenilikler barındırıyor. Mevcut modellerde yeni opsiyon ve paketler sunulmaya başlanırken yeni serilerin lansmanı da 2021 yılında markanın gücüne güç katacak.

İnşaat kamyon grubunun en güçlü modellerinden Mercedes-Benz Arocs 8×4 Damper Serisi araçların motor güçlerinde revizyon yapıldı. Dört akslı çift çeker damper üst yapısına uygun Arocs kamyonların motor güçleri, 2021 yılı itibarıyla yaklaşık 30 PS arttırılarak daha da güçlendirildi. Bu segmentte Mercedes-Benz Türk, Arocs 4145 K4148 K ve 4851 K modellerini müşterilerin beğenisine sunuyor.

Hazır beton sektöründe faaliyet gösteren müşterilerin beklentilerinin hem teknik hem de ekonomik açıdan karşılanması amacıyla araç portföyüne, 8×4 Mikser segmentindeki yeni Arocs 3740 katılıyor.

Beton pompası üst yapısına uygun çift çeker Arocs kamyonların, 2021 yılı itibarıyla motor güçleri yaklaşık 10 PS arttırıldı. Bu araçların “off-road” yani arazi kullanım karakteristikleri de iyileştirildi. Bu segmentte sunulan ürünler, üç akslı Arocs 3343 Pdört akslı Arocs 4143 P ve 4443 P olarak yeniden düzenlendi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER