Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

BMC İhracat’da Rekora Koşuyor

BMC İhracat’da Rekora Koşuyor
24 Aralık 2020 - 21:48 'de eklendi ve 1424 kez görüntülendi.

Azerbaycan Toplu taşıma hizmetlerini hem güvenlik hem de kalite açısından dünya standartlarına ulaştırmak için yatırımıyla son 5 yılda 603 adet orta ve büyük kapasiteli modern yolcu otobüsü satın aldı.
geçtiğimiz 2019 yılı ve son üç ay içerisinde BMC’ye sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) ile çalışan 80 adedi 12 metre uzunluğunda, 35’ adedi ise 9 metre uzunluğunda olmak üzere toplam 115 otobüs sipariş vermişti. İlk aşamada 12 metrelik otobüslerin teslim edilmesinin ardından.Son teslimatlarda geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Türkiye’nin ticari araç üreticilerinden BMC, Azerbaycan’a yeni otobüs ihracatı gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’a yaptığı resmi ziyarette Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısının ardından çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalandı. Bu anlaşmalardan biri de BMC ile Bakü Nakliyat Ajansı (Bakü Nakliyat Agitliği/BNA) arasında yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, yeni otobüs anlaşması kapsamında BMC, 2021 yılında Bakü’ye toplamda 320 sıkıştırılmış doğal gazlı (Compressed Natural Gas-CNG) otobüs teslimatı gerçekleştirecek.

BNA heyeti anlaşmanın imzalanmasının hemen ardından BMC İzmir Pınarbaşı Tesisleri’ne ziyarette bulundu. Heyet, BMC otobüslerini yerinde inceleyerek test etti. BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk ve BNA Başkanı Vusal Kerimli, ziyaret sırasında “Sağlıklı Gelecek ve Ebedi Kardeşlik” sloganıyla iki ülke kardeşliğine vurgu ve Karabağ Zaferi’nin anısına barış ve zaferin sembolü zeytin ağaçları dikti.

Fotoğraf Kaynak Anadolu Ajansı
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER