Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Yeni Tourismo Yeni Lions Coach Karşılaştırma

Yeni Tourismo Yeni Lions Coach Karşılaştırma
21 Haziran 2018 - 16:42 'de eklendi ve 4614 kez görüntülendi.

Yeni Mercedes-Benz Tourismo en yakın rakibi Yeni Lion’s Coach’u Yakıt Ekonomisinde Geride mi Bırakıyor?

 

 

Yenilenen fakat aslında büyük bir makyaj operasyonu geçirmiş izlenimi veren Lion’s Coach’u mercek altına alırken Toplam Sahip Olma Maliyeti’nin en önemli unsurlarından biri olan Yakıt Tüketimi verilerinden elimize ulaşanlarla küçük bir karşılaştırma yaptık.
Uzun yıllardır farklı otobüs sınıfların da iki yerli üretim Avrupalının rekabeti devam ederken MAN ülkemizde ve Avrupa’da en yakın rakibi olan Mercedes-Benz’in satış rakamlarını geçemiyor.
Yeni MAN Lions Coach 2017 yılının Ekim ayında Belçika’da düzenlenen BusWorld Otobüs Fuarı’nda tanıtıldı. Ancak otobüs işletmelerinin maliyetler karşısında değişimin bu kadar hızlı olduğu bir dönemde selefine göre yüzü dokunuşlarla yenilense de 15 seneye yakın üretilen bu model artık eskisi kadar ilgi çekmiyordu. 
Özellikle iki önemli rakibi Mercedes-Benz ve Temsa’nın iç ve dış pazarda etkin satış rakamlarına ulaşması Yeni Lion’s Coach’un hızlı bir yenileme veya makyaj geçirmesine sebep olmuş olabilir.
Asla kötü görünüyor dememiz mümkün değil. Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi rakipleri karşısında ehven’i şer olarak görünüyor. Yenilik denilebilme konusunda ise sadece geride kalıyordu bunu da nispi dokunuşlarla değiştirdi.
Marka grubu bunun için rakiplerini baz almaktan vazgeçtiği izlenimini sosyal medya ve yöneticilerinin basın açıklamalarıyla vermeye çalışıyor. Ancak bu iddialı söylemler satış adetlerine yıl sonunda ne kadar yansıyacak görüyor olacağız.
Yeni MAN Lion’s Coach konfor ve performans alanında iddiasını korurken ekonomik olma ve yakıt tüketimi konularında ne kadar iddialı, bunu da inceliyor olacağız.
Peki Yeni Lion’s Coach toplam sahip olma maliyeti ile Yeni Mercedes-Benz Tourismo karşısında başarılı olabilecek mi?
Mevcut ekonomik daralma ile birlikte bireysel otobüs pazarınında tıkanması, satış sonrası hizmetler ve en önemli unsur olan 2. el değeri ile bu cevabın şimdiye kadar Tourismo tarafında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yeni nesil modeller için ise veriler gün geçtikçe elimize ulaşıyor ve bir öngörü yapabilme şansımız oldu.
2018 Ocak ayında tanıtılan ve yollarımızda artık sıklıkla görülmeye başlanan Yeni Tourismo ve son zamanlarda filolarda yerini almaya başlayan Yeni MAN Lion’s Coach birbirlerine ve rakiplerine karşı tamamen hazır mı? işte o karşılaştırma; 

Yeni Lions Coach ve Yeni Tourismo’nun elimize ulaşan ortalama yakıt tüketimleri

 

 

Yeni Tourismo Yakıt.

 

Ve Yeni Lions Coach Yakıt

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER