Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Volvo da Yeni Kabin 42,5 CM Uzadı

Volvo da Yeni Kabin 42,5 CM Uzadı
20 Eylül 2021 - 20:15 'de eklendi ve 1375 kez görüntülendi.

Volvo Efficiency Concept Truck:Taslak bir deneme aracı geliştirilme aşamasında.Geçen yıl Volvo Trucks makyajlı serisini piyasaya sürmesinin ardından geçen hafta başka bir yeniliği duyurdu.

Brezilya’da Volvo, tüketimi ve dolayısıyla emisyonları azaltmak için en son çözümleri içeren konsept kamyonunu tanıttı. Volvo Efficiency Concept Truck, 3D tasarımla daha uygun hava direncine sahip en yeni nesil alçak tavanlı FH olarak karşımıza çıktı.Volvo Trucks’ın Brezilya da test edecek ve zaman içinde Efficiency Concept Truck’ın hangi yeniliklerin seri üretime alınacağına karar vermek için bunları kullanacak.

Volvo Efficiency Concept Truck taslak olarak elektrik enerjisi üretiminin sistemine sahip ilk araç olduğu vurgulanıyor. Elektronik bileşenleri beslemek ve daha uzun pil ömrü de sağlamak için güneş enerjisini ve süper kapasitörleri yakalamak için bir fotovoltaik panel kurulmuş.

Açıkçası, ticari araç üreticileri yeni Volvo, daha düşük dizel tüketimine sahip olmak, kullanılabilirliği artırmak ve operasyonda daha fazla güvenlik sağlamak için tasarlanmış ve yeni AB düzenlemeleri nedeniyle CO2 emisyonlarını 2025 yılına kadar %15 ve 2030 yılına kadar %30 oranında azaltma zorunlulukları bulunuyor. Son olarak,2018 yılında Avrupa Birliği daha büyük kabinlerin üretilmesine parlamento da onay vermişti.

Volvo Efficiency Concept Truck da kabini önü 17,5 santimetre uzatılmış. Özellikle, alt kısmı uzatılmış, böylece ön cephe çok daha eğimli hale gelmiş ve ayrıca daha yuvarlak köşeli hatlara sahip olmuş. Pratikte bu, daha iyi aerodinamik ve daha düşük yakıt tüketimi anlamına gelebilir. Aynı zamanda yatak alanı da 25 cm daha genişletilmiş.

Toplam 42,5 santimetre uzatılan yeni Volvo şimdilik Brezilya da test ediliyor. Ayrıca kabin, standart FH’dan biraz daha düşük konumlandırılacak gibi görünüyor. Bu da, yenilenmiş gövdenin yeni AB standartlarının gerekliliklerini karşılayarak tam boyutlu yarı römorklarla da yollarda olabileceğinin sinyalini veriyor.

Bir diğer önemli değişiklik ise, sadece 30 cm mesafesinde kısaltılmış, böylece dorse kabine yaklaştırarak daha az hava direnci sağlıyor.Dış aynalar yerine, görüntüleri iç ekranlarda gösteren kabine yerleştirilmiş kameralarla değiştirildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER