Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Ve Ford Trucks ALMANYA Pazarında

Ve Ford Trucks ALMANYA Pazarında
18 Haziran 2021 - 18:35 'de eklendi ve 264 kez görüntülendi.

Ford Otosan üretimi Türk mühendis ve işçisinin emeği olan kamyon ve çekiciler Almanya pazarında.Türkiye’nin ikinci ve en çok satan markası Avrupa’nın en büyük pazarında emin adımlarla ilerliyor.F-Max Polonya da dahil olmak üzere Doğu Avrupa’nın yanı sıra, Güney Avrupa İtalya, İspanya, Portekiz’de de satılmaktadır ve son zamanlarda Fransa ve Belçika’da piyasaya sürüldü. 

Ford Otosan, geçtiğimiz aylarda Hollanda Belçika Lüksemburg bayii ağından sonra,son olarak Avrupa’nın en büyük çekici ve kamyon pazarı olan Almanya da bayii ağını genişletiyor. Almanya için Ford Trucks Deutschland GmbH bir çok Ford ticari araçlar bayii ile yaklaşık 2019’un sonundan beri devam eden görüşmelerle birlikte ilk kamyon ve çekici bayileri belli oldu.Ford Otosan üretimi çekici ve kamyonlar için Almanya’da yüzde üç,yani yılda yaklaşık 1.000 adet pazar payı bekliyorlar.Ford Trucks’ın Polonya’daki yüzde üç pazar payı,Portekiz’de ise yüzde 6,5.

Ford Trucks Almanya’da kapsamlı bir şekilde 16 bölgede,Crailsheim, Köln, Münih, Regensburg, Hannover, Osnabrück, Koblenz, Leipzig, Stuttgart / Ulm, Berlin, Nürnberg, Frankfurt, Dortmund, Hamburg, Braunschweig ve Kassel de 2022’den itibaren 25 bayii, toplam olarak 50 ila 60 servis noktasına ulaşmayı hedefliyor.

Almanya’da Ford Trucks’ın ilk bayii Stegmaier Group oldu.Bayii Cargo ve F MAX’ların satışından sorumlu olacak Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olduğu için elbette çok önemli. Bu ülkedeki herhangi bir başarı, hem finansal hem de Türkiye için özel bir öneme sahip.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER