Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Temsa İngiltere Otobüs Pazarında

Temsa İngiltere Otobüs Pazarında
04 Mayıs 2016 - 17:45 'de eklendi ve 3014 kez görüntülendi.

TEMSA, Avrupa ülkelerinin de gözdesi

TEMSA İngiltere’de de fark yaratıyor

Zorlu ABD pazarında ve otobüs üretiminin anavatanı Almanya’da büyük
başarılara imza atarak her iki ülkede de 1000’li rakamlara koşan Temsa şimdi
İngiltere pazarında bende varım dedi.

İngiltere’nin önde gelen taşıma şirketlerinin tercihi
BM Coach, Cali Tours, Banstead Coach, Lynns Stephen Offord Coaches’a toplam 11 adet Safari HD 12, 5 adet Temsa MD9 teslimatı gerçekleştirdi.66 ülkeye ürünlerini ihraç etme başarısını gösteren Temsa, zorlu pazarlarda adından söz ettiriyor.

BM 6

ABD pazarında ve Almanya’da 1000’li adetlere koşan Temsa’nın yeni hedefinde şimdi İngiltere var. Şu ana kadar 200 Temsa aracının hizmet verdiği İngiltere’de teslimatlarla buradaki pay giderek artıyor. Temsa düzenlenen etkinliklerle bayisi Arriva Bus & Coach aracılığıyla 4 operatöre HD 12
ve MD9’dan oluşan toplam 16 otobüs teslimatı gerçekleştirdi.Londra merkezli BM Coah’a 5 HD 12, 1 MD9 Londra’nın en prestijli taşımacılık şirketleri arasında yer alan BM Coach şirketinedüzenlenen törenle otobüsler teslim edildi. Törene Temsa Uluslararası Satış vePazarlama Direktörü Acar Kocaer, Temsa İngiltere Bölge Müdürü Deniz Çetin,Temsa bayisi Arriva Bus & Coach Genel Müdürü Steve Hodkinson, İş Geliştirme Direktörü Alan Dale, Pazarlama Müdürü Laura Finingan, Satış Müdürü Steve
Fletcher ve BM Coach’un sahibi Bala Suresh ve şirket çalışanları katıldı.

TEMSA mutlu insanların çalıştığı bir kurum
BM Coach’un sahibi Bala Suresh Temsa marka otobüsleri tercih nedenlerini ise şu şekilde açıkladı: ‘’Yenilikçi bir üretici arayışı içindeydik. Arriva ile yıllardır çok iyi birilişkiye sahibiz. İlk aracımızı da Arriva’dan aldık. Genelde DAF motorlu araçları tercih ediyoruz. Temsa ile ilk tanışmamız Adana’daki fabrika ziyareti ile gerçekleşti. Orada bizim özel isteklerimize karşı gösterdikleri hassasiyet ve hızlı dönüşler bizi çok etkiledi. Bizimle iletişime geçen insanlar işlerini seven ve ürettikleri ürünlerin de arkasında duracaklarını bize gösteren mutlu insanlardı.Mutlu insanların çalıştığı bir kurumun başarı elde etmesi de çok kolay zaten.” Suresh, yeni araç yatırımlarında da tercihlerinin Temsa olacağını da vurguladı.

BM 10

İngiltere pazarında hedefler büyük

BM Coach şirketinin 2007 yılından bu yana seyahat hizmeti verdiğini ve aile
şirketi olmasına rağmen kurumsal bir kimlik yapısı ile yönetildiğini belirten Temsa
Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Acar Kocaer, “ Filosundaki araçlar üst
sınıf segment araçlar. Toplam 27 adet aracı var. Son derece sıkı bakım yapan ve
güvenlik önceliği olan bir şirket. BM Coach’un araç tercihleri çevre operatörler
tarafından da dikkatlice takip ediliyor” dedi.

Temsa’nın uluslararası pazarlarda ürün kalitesi ve yapılanma ağı ile başarı çıtasını
hep daha yukarıya taşıdığına dikkat çeken Kocaer, “Dünyanın en zorlu pazarı olarak adlandırılan ABD’de 1000’li rakamlara doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Otobüsün anavatanı olarak adlandırılan Almanya pazarında da başarı çizgimiz büyüyor ve o pazarda da 1000’li rakamlara doğru koşuyoruz. İngiltere pazarı ise sağdan direksiyonlu ürünler sunabilmemiz ve bu ürünlerin giderek seyahat şirketleri tarafından tercih edilir hale gelmesi bizim için çok önemli. Şu anda İngiltere yollarında 200 otobüsümüz hizmet veriyor. Burada ilk etaptaki hedefimiz de yine ABD ve Almanya’da olduğu gibi 1000’li rakamlara koşmak.Bunun çok zaman alacağını da düşünmüyorum. Çünkü çok güçlü ve başarılı bir bayimiz var. Arriva’nın da desteği ile TEMSA, İngiltere pazarında da çok önemli yerlere gelecek. Bu teslimat sürecinde sağladıkları katkılar nedeniyle bayimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Temsa sorunsuz araçlar üretiyor
Arriva Bus & Coach Genel Müdürü Steve Hodkinson, Temsa HD 12 veya M9 araç
satışı yaptıkları şirketlerden hiçbir şikayet almadıklarını belirterek, “Hizmet
sürecinde firmalar sorun yaşamadıkları için çok mutlular. Taşıdıkları yolcuların da
konfor düzeyinden mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Temsa ile kalıcı bir şekilde
büyüme hedefimiz var” dedi. Hodkinson, Birmingham NEC Fuarı öncesinde 10
kişilik müşteri ve basın grubu ile Adana fabrikasını ziyaret edeceklerini de
sözlerine ekledi.

Cali Tours’a 5 HD12 ve 3 MD9

Cali Tours Londra merkezli bir turizm şirketi. Filosunda 5 HD12 ve 3 MD9 olmak
üzere toplam 14 araç bulunuyor. Şirket sahibi Max Cali, Temsa ürünlerinin hizmet sürecinde hiçbir sorun çıkarmadığı ve araçların konfor düzeyinden den memnun olduklarını belirtti.

Banstead Coach’a 1 HD 12 Filosunda 15 adet otobüsü bulunan şirket çok köklü bir geçmişe sahip. 65 yıllık şirket Wimbledon Turnuvası’nın 40 yıldır kontratlı taşımasını yapıyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen CPT Rally (Confedaration of Passenger Transport)’de HD12 ile Top Standard Coach ödülü aldılar. Şirket sahibi Matt Haynes, Temsa araçları çok iyi arkadaşları olan Bibby’s ve York Pullman firmalarının tavsiyesi ile aldıklarını belirtti.

Lynns Stephen Offord Coaches’e 1 MD9

Filolarında 12 adet otobüs bulunuyor. Şirket sahibi Steven Offord, MD9 ürünü ilk kez Temsa’nın Busworld fuarında sergilediği ürün gamından etkilendiğini ve yapılan görüşmeler sonucunda almaya karar verdiğini belirtti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER