Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Scania XT İnşaatların Yeni Gözdesi

Scania XT İnşaatların Yeni Gözdesi
15 Eylül 2017 - 20:48 'de eklendi ve 2518 kez görüntülendi.

Scania XT – Scania’nın inşaat sektöründeki yeni kamyon ve çekicileri 4 Eylül Pazartesi günü Södertälje’deki merkezinde editörlere  tanıtıldı.

Scania XT, inşaat sektöründeki her tür müşteri ihtiyacı için özel olarak tasarlanarak  P-G-R-S kabinleriyle satışa sunulacak. Yüzde 100 SCR ile çalışan Euro 6 motoru ile, en küçük 9 litre den, 13 litrelik sıralı ve en güçlü 16 litre V8 motorlarıyla 280 ila 730 beygirlik 13 farklı motor seçeneği bulunuyor. Scania, yeni geliştirdiği özellikler sayesinde motordan daha yüksek performans alırken yakıt tasarrufu yüzde 10’a kadar düşürmeyi başardığını  ve yılda ortalama 80 bin km yol yapan bir damperli kamyon, bu sayede ciddi bir kazanç sağlayabildiğini iddia ediyor.

Sınıfının en iddialısı Scania XT 

Scania XT, kabin önünden 150 mm çıkıntılı bir çelik tampona sahip. Darbelere dayanıklı ayna tasarımı, ön far koruma kafesi ve “XT” logosu karakterini ortaya koyan unsurlar arasında. Yolcu tarafındaki çamurluğun üstünde yer alan yük kontrol basamağı, yüksek hava emiş ve dikey egzoz çıkışı ile kabin çevresindeki görüntü sinirli duruşunu tamamlayan tasarıma sahip. Ayrıca kapı altı XT Led farlarından, koltuk döşemelerine kadar pek çok aksesuar müşterilerin tercihine sunuluyor. 40 tonluk kapasiteye sahip çeki pimi, alt koruma plakası ve güçlendirilmiş şasi gibi pek çok özellik araçların zorlu şartlarda, ağır darbelere rağmen kesintisiz çalışabilmesini sağlıyor. Üstün manevra kabiliyeti, opticruise otomatik şanzıman ve mükemmel görüş açısı sayesinde, şehir merkezlerindeki çalışma şartlarında bile rahatlıkla hizmet vermesi için tasarlanmış. 

 

Ayrıntılar ve Fotoğraflar İçin Tıklayın

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER