Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Patronlar Kulübü Düğmeye Bastı

Patronlar Kulübü Düğmeye Bastı
05 Ağustos 2021 - 17:19 'de eklendi ve 1033 kez görüntülendi.

Bir buçuk yıldır yaşanılan ağır süreç de ciddi ekonomik kayıplara ve zararlara uğrayan şehirler arası otobüs sektörü, yeni bir oluşumla birlikte 60 Şehirler arası otobüs işletme sahipleri ve yöneticileri ile birlikte dernek kurmak amacıyla Ankara’da bir araya geldi.


Sektör temsilcilerinin söz alarak fikir ve görüşlerini beyan ettiği toplantıda, oy birliğiyle üye olacağı yeni bir dernek ”Patronlar Kulübü’ kurulması için karar alındı. 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz’ın beraberinde toplantıya, Gürsel Turizm Efe Tur Özemniyet Levent Birant,Tokat Seyahat Ahmet Arat ve Mustafa Tekeli,Ben Turizm Mehmet Keleş,Fındıkkale Turizm Serdar Karataş,Öz Sivas Turizm Mahmut Doğan,Balıkesir Uludağ Tağmaç Şengöroğlu,Villa Turizm Taceddin Aldemir,Mersin Vif Yeni Aksaray Nurettin Yumuşak,Pamukkale Turizm Ahmet Babalım gibi sektörden bir çok önemli işletmeci ve yönetim kurulu başkanları katıldı.

Sektörel sorunları istişare etmek amacıyla Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirdiği toplantıya ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Akademik Danışmanı Dr. Kemal Karayormuk da katıldı toplantı da ; “Türkiye’de ,Karayolu Yolcu Taşımacılığı” başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz

“HAVAYOLU VEYA DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞI NE KADAR GELİŞSE DE KARAYOLU DAİMA BAKİ KALACAK

Halil İbrahim Yılmaz; ”Şehirler arası otobüs işletme sahipleri ve yöneticilerinin, dernek kurmak ve sektörel konuları istişare etmek amacıyla bir araya gelinen toplantıda,şehirler arası otobüs işletmelerinin Ankara Ticaret Odası’nda, 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi’nce temsil edildiğini belirterek konuşmasında, geçmişten günümüze karayolunun vazgeçilmez bir taşımacılık olduğunu” belirtti. Yılmaz ayrıca ; “Havayolu veya deniz yolu taşımacılığı ne kadar gelişse de karayolu daima baki kalacak. Toplam 68 bin km karayoluna sahip bir ülke olarak şehirler arası otobüs firmalarının sektörel sorunlarını ciddiye alma mecburiyetindeyiz” dedi..


Salgınla mücadelede getirilen seyahat sınırlamaları ve yüzde 50 kapasite sınırlaması nedeniyle şehirler arası otobüs firmalarının süreçten etkilendiğine dikkat çeken Yılmaz, pandemi nedeniyle yüzde 60 oranında iş kaybı yaşayan şehirle rarası otobüs işletmecilerinin güçlü bir desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Pandeminin tüm olumsuz etkilerine karşın coğrafyanın tam kalbi sayılan bir şehirde yaşıyoruz. Kolaylıkla pek çok destinasyona ulaşabilecek bir kent olarak otobüs işletmecileri için merkez konumundayız” dedi.  


Toplantıda söz alan ATO 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mustafa Tekeli ise “Kendi işimize sahip çıktığımız sürece varlığımızı sağlam bir biçimde koruyabiliriz. Yüksek temsilci gücüne sahip bir sektör olarak birlik içerisinde beraber hareket etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER