Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Otokar Kent XL Metrobüs Testlerinde

Otokar Kent XL Metrobüs Testlerinde
03 Ağustos 2021 - 18:49 'de eklendi ve 853 kez görüntülendi.

Yerli üretim otobüsler,İETT Metrobüs ihalesine odaklandı ve 5 Ağustos öncesi son testler yapılıyor.

İETT’nin 5 Ağustos da yapacağı yeni otoğbs ihalesinde satın alınacak otobüs sayısını 160’a çıkardı. İETT, 5 Ağustos günü iki ayrı ihale düzenleyecek. Saat 11.00’da 100 adet tek körüklü dizel otobüs almak için ihale düzenlenecek.

Alınacak 100 araç, 260 gün içinde 3 parti halinde İETT’ye teslim edilecek. Aynı gün saat 15.00’da da 60 adet çift körüklü dizel otobüs almak için ihaleye çıkılacak. Bu  araçlar da 240 gün içinde 3 parti halinde İETT’ye teslim edilecek.

Yeni Otokar Kent XL

Ankara ihalesinin ardından Otokar,İstanbul Metrobüs ihalesi için geçtiğimiz yıl üretmiş olduğu ve Avrupa şehirleri için de pazara sunulacak olan 21 metre uzunluğunda Kent XL’yi İEET ile birlikte tekrar İstanbul metronbüs hattında test sürüşüne aldı.

Otokar; KENT Körüklü’yü Avrupa pazarında ilk kez 2015 yılında lansımanın ardından Türkiye’de bir çok belediye otobüsü ihalesinde ve ayrıca yurt dışında satış adetleriyle ilgi görüyor.

21 metre uzunluğundaki KENT XL, 220 yolcu taşıyor. Yolcuların hızlı bir şekilde otobüse binmesine ve inmesine imkân veren geniş, güvenli ve dışa açılan kapılara sahip olan araç, basamaksız tasarımıyla toplu taşımada engelleri ortadan kaldırıyor. İç yerleşiminde de kolay ulaşılabilir koltukları ve geniş alana sahip modern bir şehir içi otobüs olarak dikkat çekiyor. KENT XL yüksek tavan yapısı, ferah iç hacmi, güçlü kliması ve çevreci Euro 6 motoru ile şehir içi toplu taşımacılıkta üst düzey keyif vadediyor. Araç, yüksek ısı ve ses yalıtımıyla da fark oluşturuyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER