Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 30 Yeni Conecto

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 30 Yeni Conecto
08 Ocak 2018 - 17:29 'de eklendi ve 2405 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara huzurlu ve konforlu bir ulaşım sağlamak adına yatırımlarına devam ediyor. Kısa süre önce Mersin Büyükşehir Belediyesi ; ”ulaşımda dönüşüm sloganı” ile Vatandaşların kent içi trafiğinde sorun yaşamaması, en yoğun hatlarında kullanılmak ,mevcut otobüs hatlarının yükünün azaltması ve vatandaşların bekleme sürelerinin en kısa süreye indirmesi ile takviye seferler yapmak üzere belediye otobüsü filosunu 12 metre uzunluğunda  30 adet Mercedes Benz yeni Conecto ile güçlendirdi.Yeni Conecto’lar Mersin’de 1 ocak Pazartesi itibari ile sefere başlayarak, vatandaşların hizmetinde sunuldu.

Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen teslimat törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ulaşım Dairesi Başkanı Kenan Tektemur, Mersin Toplu Taşıma Şube Müdürü Sinan Taylan Berk katıldı. Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Koluman yönetiminden Otomotiv Ticari Araçlar Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Saltık, Tarsus Şube İcra Kurulu Temsilcisi Bahattin Uzadalı, Tarsus Otobüs Satış Müdürü Erdem Ünler, Tarsus Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Altuğ Şakaklı da törende hazır bulundular. Mercedes-Benz Türk yönetiminden ise Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt ve Şehir içi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Yusuf Adıgüzel, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Koluman yöneticilerinin yanında yer alarak törene katıldılar.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt tören esnasında, Öncelikle burada bulunan herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni yıla, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığımız 30 adetlik Conecto teslimatının mutluluğu ile girdik. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne markamıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ederiz. Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ürettiğimiz ve 2016 yılında yenilediğimiz şehir içi otobüs modelimiz Conecto ile işletme giderleri ve yakıt sarfiyatı bakımından pazardaki en ekonomik aracın Mercedes-Benz Conecto olduğu iddiamızı sürdürüyoruz. Aracımız, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getiriyor ve en üst düzey sağlamlık ve dayanıklılık kriterlerine uyuyor. Yeni araçların Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ve Mersin halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin halkına en iyi şekilde hizmet vermek istiyoruz, dolayısıyla yeni araç alımımızda tercihimizi Mercedes-Benz’den yana yaptık. Bu alımımızla birlikte araç parkımızdaki Mercedes-Benz marka araç sayımızı 87 adede yükselttik. Mercedes-Benz Conecto araçların uygun toplam sahip olma maliyeti, belediyelerin Mercedes-Benz marka araçları tercih etmesine sebep oluyor. Bunun yanı sıra Conecto araçların düşük yakıt tüketimine sahip olması da tercihimizi etkileyen önemli faktörler arasındaydı. Ayrıca Mercedes-Benz Türk’ün satış sonrasında da sağladığı hizmetler bizler için çok önemli. Dolayısıyla Mercedes-Benz Türk’ün ürünlerine ve satış sonrası hizmetlerine güveniyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER