Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 500 Actros

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 500 Actros
30 Mart 2018 - 17:56 'de eklendi ve 2803 kez görüntülendi.

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik ile yaptığı anlaşmayla 500 adet kamyon satışına imza atarak Türkiye’de sektörün ve tarihinin en büyük kamyon filo satışını gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk ve Barsan arasında tarihi bir yatırım anlaşması imzalandı. Teslimat töreninde; Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Barlın, Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Çaptuğ,  Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış direktörü Bahadır Özbayır, Mengereler Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre ile firma yöneticileri tam kadro hazır bulundu.  

 

Bugün Bir Düğün Günü

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ; 

“Bugün bir düğün günü. Türkiye’nin en büyük kamyon satışını gerçekleştiriyoruz. Barsan Global Lojistik’e bugün 500 adet Actros teslim ediyoruz. Türkiye’de kamyon Mercedes-Benz’tir diyoruz. Bugüne kadar Aksaray Kamyon Fabrikası’na 500 milyon euro yatırım yaptık. Türkiye’de üretilen her üç kamyondan ikisini biz üretiyoruz. Hayalimiz Aksaray’ı bir kamyon üretim merkezi haline getirerek ve Anadolu’nun bağrından dünya’ya 1 milyar 250 milyon euro’luk ihracat hedefimiz var. Biz buna soyunduk ve el birliği ile yapacağız.Mercedes-Benz Türk rekor kırmayı seven bir şirket. Aynı şekilde Barsan’da rekor kırmayı seviyor. Kendilerine bu büyük yatırımlarından dolayı tebrik ediyorum. Bu 500 adet kamyonun Barsan’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Bugün  500 adet kamyon teslim ediyoruz

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ; 

 “Bugün Barsan Global Lojistik’e gerçekleştirdiğimiz 500 adetlik kamyon teslimatı için bir araya geldik. Bu teslimattan dolayı çok gururluyuz. Barsan, bizim uzun yıllardır birlikte çalıştığımız dostumuz ve iş ortağımız. Barsan Global Lojistik dediğimizde bizim aklımıza istikrar geliyor. Barsan’a 2012 yılında 100 adet, 2013 ve 2014’te 300 adet, 2015’te ise 450 adet kamyon teslim etmiştik. Bugün ise 500 adet kamyon teslim ediyoruz. Bu yatırım 50 milyon euroluk yatırım anlamına geliyor. Üst üste koysak 500 kamyonu 1970 metre uzunluğa sahip oluyor. Hepsi 13 bin 500 ton net yüke tekabül ediyor” dedi.

Mengerler Yönetimi Kurulu Başkanı Engin İmre,

 “Kamil Barlın’ı 35 yıl önceden tanıyorum. Varlığı ile gurur duyduğum bir dostluğumuz var. Barsan’a bugüne kadar 1400’e yakın araç teslimatı yaptık. Barsan her türlü taktir ve tebriğe sahip” dedi.

 

Yatırımlarımız 1.000 Adede Çıkacak ;

Barsan Global Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı A. Cengiz Çaptuğ  ;

“1982 yılında Kamil Barlın tarafından Barsan Gümrük Müşavirliği olarak kuruldu. 1990’larda ilk kez 17 araçlık filo ile karayoluna başladık. 1995 yılında ilk yurtdışı yatırımımız Almanya’ya yaptık. Endüstri 4 çağını yaşıyoruz. Şu an bilgiyi konuşuruz. Sürücüs TIR’ları konuşuruz. Lojistik şirketleri yapay zekayı kullanan firmalar olmak zorundadır. Bu konuda Barsan IT yatırımları yapıyor. Bugün 500 adet kamyon aldık, daha sonraki süreçte 600, 700 adetle devam ederiz diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıl 1000 adede çıkarız diye düşünüyorum” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER