Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’dan Küçük Uluslararası Nakliyat’a 15 Adet Actros

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’dan Küçük Uluslararası Nakliyat’a 15 Adet Actros
11 Ocak 2021 - 21:42 'de eklendi ve 1053 kez görüntülendi.

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’dan Küçük Uluslararası Nakliyat’a 15 adet Actros

Sektöründe eski ve köklü bir firma olan Küçük Uluslararası Nakliyat, filosundaki araç sayısını artırırken tercihini bir kez daha Mercedes-Benz’den yana yaptı. Satın aldığı araçların tamamını yurtdışı nakliye de  kullanacak olan şirket, gerçekleşen teslimatla birlikte filosuna 15 adet Euro 6 motorlu Actros 1845 LS çekici kattı ve filosundaki araç sayısını 75 adede çıkardı.

Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayi Bayraktarlar Merkon’dagerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayi Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol, Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız ve Küçük Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Küçük ve Serdar Küçük katıldılar.  

Küçük Uluslarası  Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Küçük   “Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllara dayalı işbirliğimiz sonucu olarak bu alımda tercihimizi yine Mercedes-Benz’den yana yaptık. Yurtdışı nakliyatta kullanacağımız Actros çekicilerin düşük emisyona, yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olması ve markanın güvenilir olması bizim için çok önemli tercih nedenleri. Diğer önemli bir etken de Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması. Bu değerli işbirliği için Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon’a teşekkür ediyor, işbirliğimizin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon  Genel  Müdürü Mehmet Akyol  ise “Değerli bir iş ortağımız olan Küçük Uluslararası Nakliyat  şirketine 15 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LS çekici teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz çekicileri yeni Euro 6 motorlarıyla yakıt ekonomisinde performansını daha da artırdı. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile Actros, müşterilerimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’deki 52.yılımızı kutladığımız bu önemli yılda Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon işbirliği ile her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Yeni araçların Küçük Uluslarası Nakliyat’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Actros 1845 LS’in motoru hem daha ekonomik hem %20 daha uzun ömürlü

Actros 1845 LS çekicisinde Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü yeni motor serisinden OM 471 motoru kullanılıyor. 12,8 litre hacme sahip 6 silindirli bu motor, 450 HP (330 kW) güç ve 2.200 Nm tork üretiyor. Euro 5 ile karşılaştırıldığında daha düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, %20 daha uzun ömür ve 410 kW’lik güçlü motor freni ile öne çıkıyor. 

Mercedes-Benz Türk tarafından 2008 yılında piyasaya sunulan 2010 yılından itibaren Aksaray Fabrikası’nda üretilip hem yurt içinde kullanılan hem yurt dışına ihraç edilen Actros, 2020 yılında makyajlandı ve  yenilendi. Yeni Euro 6 motoru ve bununla uyumlu aktarma organlarıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Actros; aynı zamanda konfor, güvenlik ve sürüş dinamiği alanlarında ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Actros1845 LS 4×2 çekici, geniş kabini, güçlü motoru ve ilave donanımlarıyla yolların vazgeçilmezi olmaya aday görünüyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER