Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Kayseri’ye 10 Adet Doğalgazlı CONECTO

Kayseri’ye 10 Adet Doğalgazlı CONECTO
15 Ağustos 2018 - 14:57 'de eklendi ve 1639 kez görüntülendi.

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından, toplu ulaşımı rahatlatmak amacıyla körüklü 18 metrelik 10 adet Mercedes Benz Türk üretimi Yeni Conecto doğalgazlı otobüs araç filosuna dahil edildi.Otobüsler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve protokol üyelerinin otobüs ile şehir turu yapması ile hizmete açılmış oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık maliyeti 16,5 milyon TL olan 18 metrelik 10 adet doğal gazlı otobüsü, araç filosuna dahil etti.  Cumhuriyet Meydanında, araçların tanıtımının yapıldığı törene, Kayseri protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, göreve gelir gelmez 35 otobüs aldıklarını belirterek, “Arkasından 50 otobüs daha aldık. Geçtiğimiz aylarda hastahanenin açıldığı aylarda biliyorsunuz, 20 ayrı otobüs daha almıştık. Bugün bunlara ilave olarak 10 adet Mercedes Benz Doğalgazlı Yeni Conecto aracımızı ulaşım ağımıza katıyoruz. Bu otobüsler, şehrimizin yoğun olan hatlarında çalışacaklar. Erkilet, Talas, yeni hastane gibi yoğun hatlarda bu otobüslerimiz çalışmaya devam edecek. Ayrıca elektrikli otobüs aldığımızı da duyurmuştuk biliyorsunuz. Bu otobüslerinde yapımı devam ediyor. Önümüzdeki aydan itibaren bu elektrikli otobüslerimiz gelmeye başlayacak. Bu elektrikli otobüslerin, 8 adedi 25 metre yani raylı sistem araçları büyüklüğünde olan otobüsler ve 10 adet buradaki otobüslerimiz gibi elektrikli otobüslerimizin yapımı devam ediyor. Böylece 3 buçuk yılda 133 otobüs almış olduk. Bir çırpıda söyleniyor ama bunların arkasındaki işler, finansmanın özkaynak ile temini gerçekten Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu işlerdir. Hainler ne yaparsa yapsın, hiçbir olumsuzluk bizi etkilemiyor.” İfadelerini kullandı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER