Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Kahramanmaraş’a 5 Yeni Otobüs

Kahramanmaraş’a 5 Yeni Otobüs
26 Şubat 2021 - 20:00 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada kullanılmak üzere araç filosuna 5 yeni Mercedes-Benz Conecto otobüs ekledi.

Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ve milletvekillerinin Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş katıldı.

Salgın döneminde yapılan hizmetin kıymetli olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de toplu ulaşımda hizmet ataklarına devam ettiklerini ve filolarına 5 yeni otobüsü dahil ettiklerini belirtti ve şöyle devam etti ; ”Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada kullanılmak üzere araç filosuna 5 yeni otobüs ekledi.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör; “Belediye olarak otobüs tercihimizde; dayanıklılığa, konfora, güvenliğe ve işletim maliyetlerine dikkat ediyoruz. Mercedes-Benz markası, Türkiye’de sadece Conecto araçlarda standart olarak sunduğu yeni güvenlik donanımlarıyla hem yolcuları hem de işletmecileri düşünüyor. Euro 6 motoruyla çevre dostu olması ve yakıt ekonomisi, Conecto’yu tercih etmemizde büyük rol oynadı.Ulaşım hizmetlerini daha kaliteli ve konforlu sürdürebilmek için mevcut imkanlar dahilinde önemli planlamalar yaptıklarını ve özellikle salgın sürecinde bu alanda sorun yaşanmaması adına taşıma sisteminin verimliliğini artırdıklarını şehirlerimiz büyüdükçe ve geliştikçe ihtiyaçları aratarak devam ediyor. Minibüsle başlayan serüven midibüs, otobüs, metrobüs, tren, tramvay ve metro ile devam ediyor.Biz de şehrimizin toplu ulaşımdaki bu sürecini çok geniş bir çalışmayla ortaya koyduk. Biz inşallah orta ve uzun vadede raylı sistemi Kahramanmaraş’a getirmiş olacağız. Şuan bizim 351 özel halk otobüsümüz var. Yaklaşık 65 de Büyük şehir Belediyemizin otobüsü var. Yeni otobüslerle birlikte güçlenen ulaşım filosu sayesinde vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde hizmet alabilecek.Otobüslerin vatandaşların daha da hijyenik ve konforlu şekilde ulaşım yapmasına olanak sağlayacağını ifade etti.”

Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, törende yaptığı konuşmada “2020 yılında hareketlenen şehir içi otobüs satışlarımız 2021 yılında da devam ediyor. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biri olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto Solo araçlarımızın ileri güvenlik teknolojileri sayesinde Kahramanmaraşlılar, trafikte güvenle seyahat edecekler. Conecto Solo’nun geniş yolcu kapasitesi sayesinde Kahramanmaraş halkı sosyal mesafelerini koruyarak gönül rahatlığıyla ulaşımlarını sağlayacak. Yeni otobüslerde ayrıca, Covid-19 salgınına karşı yeni antiviral etkili yüksek performanslı aktif filtre yazılımı ve aktif filtreler de kullanılarak hijyen seviyesi artırılıyor. Düşük yakıt tüketiminin sağladığı uygun işletim maliyetleri ve yüksek üretim kalitesiyle Conecto Solo modelimizin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet edeceğinden eminiz. Kahramanmaraş halkının ulaşım ihtiyaçlarında Conecto Solo otobüslerimizi tercih ederek konfor ve güvenliği önceliklendiren
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Kahramanmaraş halkının sağlıklı günlerde araçlarımızla seyahat etmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

Otobüslerin içindeki hava, iki dakikada bir tamamen yenileniyor
Mercedes-Benz örnek niteliğinde güvenlik donanımları sunmaya devam ediyor. Covid-19 pandemisine karşı otobüslere takılan yeni iklimlendirme sistemi bu güvenlik donanımlarını başında yer alıyor. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan Şubat 2021 itibarıyla çıkacak tüm şehir içi otobüslerde aktif filtreler standart donanım oldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Mercedes-Benz-Conecto-Kahramanmaras-Belediyesi-Teslimat.jpg
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER