Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Daimler Mobility A.G’nin Dünyadaki İlk Üssü Türkiye

Daimler Mobility A.G’nin Dünyadaki İlk Üssü Türkiye
30 Aralık 2020 - 9:36 'de eklendi ve 1585 kez görüntülendi.

Daimler ilk yazılım geliştirme üssünü Türkiye’de kuracak

Daimler AG, ilk yazılım geliştirme üssü olan Daimler Mobility Global Tech-Hub’ı Türkiye’de açacak.

Mercedes Benz çatı şirketi Daimler A.G., küresel IT stratejisi kapsamında; Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlandı. 2013 yılında Hindistan’a paralel olarak Türkiye’de kurulan Küresel IT Çözümleri Merkezi; 2021 yılında kurulacak Daimler Mobility Global Tech-Hub ile Daimler Mobility A.G’nin dünyadaki ilk yazılım geliştirme üssü olacak.

Şirket; Küresel IT Çözümleri Merkezi 2021 yılında yazılım geliştirme üssünde çalışmak üzere işe alacağı 80 kişi ile nitelikli istihdamda önemli bir artış sağlayacak. Dünyada bir ilk olacak Daimler Mobility Global Tech-Hub ile finansal hizmetler; bankacılık ve sigortacılık alanında Daimler Mobility AG’ye bağlı birçok lokasyona baştan sona yazılım desteği sağlanacak.

Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin Türkiye’de kurduğu ilk yazılım geliştirme üssü olacak. 2013 yılında 38 çalışan ile faaliyetlerine başlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi; 7 yılda 10 kat büyüyerek mevcutta tedarikçileri ile beraber 380’in üzerinde çalışanı ile yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Küresel IT Çözümleri Merkezi hem mevcut çalışanlarına kariyer fırsatları sunuyor hem de potansiyel çalışanlarına istihdam olanağı yaratıyor.

Bu çerçevede 2021 yılında da Küresel IT Çözümleri Merkezi çatısı altında kurulacak olan Daimler Mobility Global Tech-Hub ekibine yazılım geliştirme alanında uzman çalışanlar katılacak. 2021 sonuna kadar sadece bu alanda 80 kişilik bir yazılım mühendisi ekibinin oluşturulması hedefleniyor.

Küresel IT Çözümleri Merkezi, Daimler Mobility Global Tech-Hub ile başlayan istihdam çalışmasını başka alanlarda aldığı projelerle de desteklemeyi hedefliyor. Bu anlamda Merkez’in 2021 yılında SAP; siber güvenlik ve uygulama yaygınlaştırma alanlarında da 30 kişilik istihdam hedefi bulunuyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER