Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Daf Elektrikli Kamyon Pazarında

Daf Elektrikli Kamyon Pazarında
18 Mayıs 2018 - 21:41 'de eklendi ve 2369 kez görüntülendi.

 

DAF,Elektrikli Kamyon Pazarında

 

DAF TRUCKS BAŞKANI FEIGHT, “DAF, MÜŞTERİLERİN DEĞİŞEN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER GELİŞTİRME KONUSUNDA GÜÇLÜ BİR GEÇMİŞE SAHİP”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DAF Trucks Başkanı Preston Feight, “DAF, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi çözümler geliştirme konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Başarı sağlamak için uygun teknoloji seçimlerini tamamlamaya devam edeceğiz. DAF, Avrupa’da hibrit bir elektrik dağıtım kamyonunu tanıtan ilk üreticiler arasında yer aldı ve hibrit ve elektrikli güç aktarma organları geliştirmeye devam etti. Şehirler sıfır emisyon ve ultra düşük gürültü talep etme niyetlerini duyurdukça, müşterilerimizin başarıları için en uygun çözümlere sahip olmalarını sağlayacağız” dedi.

VDL GROEP BAŞKANI WİLLEM VAN DER LEEGTE: “DAF İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK HEYECAN VERİCİ”

CF Electric için DAF, Eindhoven, Hollanda’da da bulunan VDL Groep ile ortaklık yapıyor. VDL, özellikle toplu taşıma otobüsleri alanında ticari araç elektrifikasyonunda önemli deneyime sahip bir teknoloji lideri şirket. VDL Groep’in Başkanı Willem van der Leegte yaptığı açıklamada, “VDL kendini toplu taşıma için tam elektrikli otobüslerde bir lider olarak kanıtladı ve Avrupa çapında toplu taşıma işletmecilerine yüzlerce elektrik otobüsü teslim etti. Bu elektrikli araçta DAF ile işbirliği yapmak heyecan verici bir gelişme ve iki Eindhoven merkezli teknoloji şirketi için elektrikli ticari araç dünyasına liderlik etmek için muazzam bir fırsat sunuyor” dedi.

30 DAKİKA DA ŞARJ, 100 KİLOMETRE MENZİL

CF Electric, tek veya çift dingilli yarı römorkların standart olduğu kentsel alanlarda 40 tona kadar dağıtım uygulaması için geliştirilmiş bir 4×2 çekici. “2018 Yılın Uluslararası Kamyonu” da seçilen CF, tamamen elektrikli kullanım için VDL’nin gelişmiş E-Güç Teknolojisini kullanacak. Akıllı güç aktarma organlarının merkezi, enerjisini lityum iyon akü grubundan 170 kWh’lık bir akım kapasitesine sahip olan 210 kW’lık elektrik motora sahip. CF Electric, yüksek hacimli dağıtım uygulamaları için uygun olan yaklaşık 100 kilometre menzile sahip. Pillerin hızlı şarj edilmesi 30 dakika içinde gerçekleştirilebilir veya tam bir tam şarj 1,5 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilir.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER