Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Van Hool’den %100 Elektrikli Şehirler Arası Otobüs

Van Hool’den %100 Elektrikli Şehirler Arası Otobüs
23 Kasım 2019 - 13:48 'de eklendi ve 3107 kez görüntülendi.Geçtiğimiz Ekim ayında Busworld Europe 2019’da tanıtılan,yakıt seçenekleri gaz ve elektrikli şehir otobüsleri arasında,elektrikli uzun yol otobüsü Van Hool CX45E de vardı.Uzun yol otobüsleri arasında Çin’li üreticilere rakip olan Belçikalı Van Hool yeni otobüsünü sadece Kuzey Amerika pazarı için üretildiğini belirtti. Önce CX45E pazara sunulmasının , ardından daha kısa bir model olan CX35E modeli de pazara sunulacak. Yeni CX45E ve CX35E , Proterra E2 pil teknolojisini kullanılıyor .

Sıfır emisyonlu araç, kompakt ve sağlam bir tasarıma sahip Proterra’nın akü sistemini kullanarak hacme ve kütleye göre enerji yoğunluğunu sağlıyor. Verimli enerji depolama, gelişmiş aralık yetenekleri sağlayan ve termal olarak kontrol edilebiliyor.

Van Hool CX45E Tamamen elektrikli seyahat otobüsü.Ağır taşıtlar için akü teknolojisi üreten Amerikalı üretici Proterra’nın E2 bateri teknolojisine sahip olan otobüs 648 kWh’lik toplam akü ile yaklaşık 300 km’lik menzile sahip. 13,70 metre uzunluğunda ve 3,50 metre yüksekliğinde üç dingilli araç, arka kısımda ve zeminde 648 kWh kapasiteli pil takımlarına sahiptir. Ancak, bu sadece iki metreküp depolama alanının altında kalıyor.Siemens Elfa 2 sistemi tarafından desteklenmektedir

Van Hool CX45E
Van Hool CX45E
Van Hool CX45E
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER