Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mercedes Benz Türk’den Otobüs Sektörüne Destek

Mercedes Benz Türk’den Otobüs Sektörüne Destek
25 Nisan 2020 - 18:30 'de eklendi ve 2787 kez görüntülendi.

Mercedes Benz Türkiye’de şehirlerarası otobüs işletmecilerine destek olmak adına 1 Nisan 2019’dan sonra satılan tüm Travego ve Tourismo otobüslerinin garanti süresini seyahat yasağı süresi kadar uzattı.

Mercedes-Benz Türk, korona salgını sebebiyle şehirlerarası seyahat kısıtlamasından etkilenen otobüs işletmelerine ve sahiplerine destek paketi başlatdı.2019 yılında satılan tüm Mercedes-Benz Travego ve Tourismo otobüslerin garanti süreleri, seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatıldı.

Salgının kontrol altına alınma tedbirleri kapsamında, şehirler arası otobüs seyahatlerinin valilik kararına bağlanarak kademeli olarak sınırlandırılması uygulamasına Mart ayının sonunda başlandı. Bu süreçte, kullanımda olmayan araçların garanti sürelerine ilişkin konunun ele alınması yönünde talepler gündeme geldi. Müşterilerinin beklentilerine her zaman yanıt vermeye özen gösteren Mercedes-Benz Türk, bu kapsamda kullanımı kısıtlanan araçların garanti sürelerini söz konusu zaman aralığında uzatarak otobüs sahiplerine destek vermeyi sürdürüyor. Mercedes-Benz Türk, aynı zamanda servis sözleşmeli araçlarını da bu uygulama kapsamında desteklemeyi ihmal etmiyor. Geçmiş yıllarda müşterilerinin tercih ettiği ve güncel durumda devam eden servis sözleşmeleri de seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatılıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER