Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

2’nci Elin Güvenilir Adresi TruckStore ve BusStore 10’ncu Yılını Kutluyor!

2’nci Elin Güvenilir Adresi TruckStore ve BusStore 10’ncu Yılını Kutluyor!
30 Eylül 2019 - 22:10 'de eklendi ve 903 kez görüntülendi.

Otobüs ve Kamyon sınıfında Güvenilir 2.El faaliyetlerinin öncüsü 2009 yılından günümüze Mercedes-Benz Türk’ün kamyon ve otobüs alanındaki 2.El faaliyetlerini sürdüren TruckStore ve BusStore, hem yerli hem de ihracat pazarlarındaki satışlarıyla büyümeyi sürdürüyor. 10’cu yılını kutlayan TruckStore ve BusStore markaları, bu süre zarfında yaklaşık 20.000 adetlik kamyon ve otobüs satışına imza attı. TruckStore ve BusStore markaları ile bugüne kadar toplam da 17 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Türk’ün 2.El kamyon ve otobüs alanlarında faaliyet gösteren TruckStore ile BusStore markalarının 10. yıl basın toplantısı yapıldı. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Daphne Özensel, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ile BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantı Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü’nde bulunan TruckStore & BusStore binasında gerçekleştirildi.

İkinci el otobüs ve kamyon pazarında, 2009 yılından bu yana TruckStore ve BusStore markalarıyla yalnızca bir iş günü içinde alım, satım, kredilendirme, sigortalama gibi hizmetleri sunabilen Mercedes-Benz Türk, 10 yılda yaklaşık 20 bin ticari araç satışı gerçekleştirdi. 16 bin kamyon ve yaklaşık 4 bin adet otobüsten oluşan satışlar, 2.El ticari araç pazarını da hareketlendirdi. Şirketin ticari araç sektöründe başlattığı bu konseptte satış, ekspertiz ve gelişmiş servis ağı gibi farklı ihtiyaçlar tek çatı altında birleştirildi.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün: “Kamyon ve otobüs pazarının her alanında liderliğimizi sürdürüyoruz.”

Mercedes-Benz Türk’ün 2.El faaliyetleri özelinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “2009 yılında TruckStore ve BusStore markalarımızı yalnızca bir iş günü içerisinde müşterilerimizin tüm işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebilmesine olanak sağlayacak şekilde, sektörde bir ilk olarak devreye almıştık. Bugün geldiğimiz noktada hem tüm bu hizmetleri tek çatı altında sunan hem de 2.El müşterilerimize sıfır araç müşterilerimize sunduğumuz imkânları sağlayabilen bir kurumuz. Mercedes-Benz Türk olarak “2.El’de Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” ilkesiyle yürüttüğümüz çalışmalarımız neticesinde edindiğimiz tecrübemiz, güvenilir 2.El seçeneklerini sunabilmemizi sağlıyor, böylece kamyon ve otobüs pazarının her alanındaki liderliğimizi sürdürüyoruz.

17 farklı ülkeye ihracat

DNA’sında elde ettiği başarıların çıtasını daha da ileriye taşımak yatan Mercedes-Benz Türk’ün TruckStore ve BusStore markaları; Gürcistan ve Almanya ile başlattığı ihracat faaliyetlerini bugün Almanya, Hollanda, İspanya, Polonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan, Portekiz, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Makedonya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, KKTC ve Suudi Arabistan olmak üzere 17 farklı ülkeye gerçekleştiriyor.

Müşteri memnuniyetinde liderlik

Mercedes-Benz’in TruckStore ve BusStore markalarında 21 kişilik bir ekip çalışıyor. Ayda ortalama 10 günü sadece müşteri ziyaretlerine ayıran saha çalışanları müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik doğru araçların yeni sahiplerine ulaştırılması için görevlerini sürdürüyorlar. Stokları görmek isteyen müşteriler için ayrıca TruckStore ve BusStore’a ait 9 adet satış noktası bulunuyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER