Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

Mercedes Benz ACTROS Yenilikler

Mercedes Benz ACTROS Yenilikler
22 Haziran 2021 - 17:25 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 21C0361_021.jpg

Mercedes Benz, uzun yolların yıldızı Actros serisine bir yenilik daha yaptı.StremSpace, BigSpace ve GigaSpace olmak üzere üç kabinin ardından ardından dördüncü yeni seçenek geldi.

2018’de evrim geçirerek çekici ve kamyon pazarında Actros’u evrimleştiren Mercedes Benz dijitalleşme, ağ oluşturma ve güvenlik konularında sayısız yenilikle yeni standartlar belirlemişti.Bunlar başlıca bilinen MirrorCam’in yanı sıra kısmen otomatik sürüş işlevleri ve daha da geliştirilmiş güvenlik sistemleri olarak bilinen özelliklerdi.

Mercedes-Benz,2021’de Actros F’nin işlevsellik ve sınırlı sayıda Actros Edition 2 ile piyasaya sunulduğu iki yeni modeli serisi ardından, Actros L olarak artık başarılı serinin en büyük ve en kaliteli aracı olarak bugün yen bir seri ile duyuruldu.Temmuz 2021’den itibaren Avrupa genelinde sipariş edilecek.

Mercedes, oldukça yüksek konumuyla bilinen direksiyonun arkasındaki pozisyonu değiştirmeye karar verdi.Ve bu amaçla koltuk montajı yere 4 cm daha yakın olacak şekilde alçaltıldı. Ayrıca kapı kaplaması, 45 cm kalınlığında yataklar, ısı ve ısı yalıtımı ve bazı kaplama malzemeleri de yenilendi.

Opsiyonel xenon lambaların yerini artık daha fazla ışık çıkışı için opsiyonel LED farlar alacak. Mercedes-Benz ayrıca bunları daha enerji tasarruflu ve daha uzun ömürlü olduğunu vurguluyor.Bu değişiklik dışarıdan da açıkça görülüyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER