Türkiye Ulaşım Sektörü Ticari Araçlar İhtisaslaşmış İnteraktif Haber-Forum Merkezi

BMC Tuğra IAA Hannover’den Start Verdi

BMC Tuğra IAA Hannover’den Start Verdi
19 Eylül 2018 - 13:13 'de eklendi ve 4478 kez görüntülendi.

 

BMC Tuğra Hannover’de dünya prömiyerini yaptı.Almanya Hannover de düzenlenen 67’nci Ticari Araçlar (International Commercial Vehicles) fuar’ına BMC yeni çekici ve kamyonlarıyla renk  katttı.

1964 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiği Ar-Ge, mühendislik ve üretim süreçlerinin sonucunda yeni kamyon ailesini zorlu süreçlerden geçerek piyasaya sundu. Türkiye için daima en iyisini yapma hedefiyle yola çıkan ve 50 yılı aşkın süredir durmadan çalışan BMC, yeni kamyon ailesi Tuğra ile yollara geri döndü.

Tuğra, yepyeni ve stratejik tasarımıyla, bir kamyondan beklenen ne varsa hepsini bir arada sunacak.İnşaat ve uzun yol çekici-kamyon pazarında; her yükte, her koşulda azami performansı sağlayan motor gücüne sahip Tuğra, verimli motor – şanzıman entegrasyonu ve hafifletilmiş şasi yapısı sayesinde düşük yakıt tüketimi sağlıyor.Hesaplı yedek parça çözümleri, optimize edilmiş bakım aralıkları ve düşük toplam işletme maliyetiyle cep dostu olan BMC Tuğra; bütün ömür ve performans testlerinden başarıyla geçerek, yıllarca sorun çıkarmadan yoluna devam edeceğini kanıtladı.

Türkiye’nin BMC’sinden, yepyeni ve şık tasarımlı kamyon ailesi

Sektörün dünya çapında takip ettiği ve Tuğra’nın tanıtıldığı IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda açıklama yapan BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk şunları söyledi: Oğuz lisanında Hakan’ın mührü, Osmanlı’da padişah mührü anlamına gelen Tuğra, BMC’nin yollardaki yeni sembolü. Titiz Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olan BMC Tuğra, modern, kentli ve şık bir kimliğin temsilcisi. Yarım asrı aşan tasarım deneyimimizle ve DNA’mızdaki ‘teknoloji’ ögesinin harmanlanması sonucu ticari araç dünyasına yeni bir boyut kattık. Tuğra, ergonomik yapısıyla özellikle uzun yolculuklarda rahat bir yaşam alanı ve keyifli bir sürüş vadediyor. Çağdaş ön konsol tasarımı, full TFT gösterge, bluetooth ve navigasyon özelliğine de sahip olan 7 inç boyutunda multimedya, geniş hacimli kabin içi saklama alanları, pek çok özelliğe sahip sürücü koltuğu, buzdolabı, yataklar, multifonksiyonel direksiyonu ve özel tasarım kabin içi aydınlatmalarıyla BMC Tuğra, gündüz ve gece her türlü göreve hazır. Türkiye’nin BMC’si olarak, durmaksızın çalışıp bizden bekleneni yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tuğra tüm dünyaya hayırlı olsun!”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER