Magazin Ulaşım Haber

ELAZIĞ’A TCV SİLEO’DAN 15 ADET ELEKTRİKLİ ”SİLEO S18”

ELAZIĞ’A TCV SİLEO’DAN 15 ADET ELEKTRİKLİ  ”SİLEO S18”
31 Ekim 2017 - 18:45 'de eklendi ve 1554 kez görüntülendi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NE TCV SİLEO’DAN 15 ADET ELEKTRİKLİ ”SİLEO S18”

Türkiye genelinde açılan bütün elektrikli otobüs ihalelerini (Konya, Eskişehir-Tepebaşı, İzmir) alan Bozankaya böylece 4’te 4 yapmış oldu. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Dünya standartlarında, kaliteli iş yapıyoruz.Yurt dışında SİLEO Bus markamızla olduğu gibi Türkiye’de de tercih edilen marka olduğumuz için gururluyuz” dedi.

Yeni nesil araç projeleriyle adını dünyaya duyuran Bozankaya, şimdi de Elazığ Belediyesi iştiraki EBUAŞ tarafından açılan ’15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüs ve şarj cihazları alımı ve depo, bakım atölyesi ve idari ofis yapımı’ ihalesini aldı. Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs filosu olarak tarihe geçen E-KARAT SİLEO S’18’ler artık Elazığ vatandaşlarına da hizmet verecek. Bozankaya, garanti süresi 2 yıl veya 200 bin km olan 15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüsü ve şarj cihazlarını 270 gün içinde partiler halinde Elazığ Belediyesi’ne teslim edecek.

‘SESSİZ VE ÇEVRECİ OTOBÜSLER ELAZIĞ’IN HİZMETİNE SUNULACAK!’

Sözlerini sürdüren Günay, “E-KARAT’lar modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek

Tamamen çevreci olan yüzde 100 elektrikli otobüs E-KARAT’ın Türkiye’de toplu ulaşımda yeni bir sayfa açacak. Hem sessiz hem de çevreci otobüsleri Elazığ’ın hizmetine sunacağımız için çok mutluyuz. Çevre dostu, sıfır emisyonlu, elektrikli, ekonomik ve sessiz otobüslerimiz hizmete başlayacağı için çok heyecanlıyız. E-KARAT otobüslerimiz yakın gelecekte modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER