Magazin Ulaşım Haber

Atatürk Havalimanı’nda Özel Jet Düştü

Atatürk Havalimanı’nda Özel Jet Düştü
21 Eylül 2017 - 23:16 'de eklendi ve 1002 kez görüntülendi.

 

Atatürk Havalimanı’nda pistten çıkarak alev alan özel jetteki yangın söndürüldü.

21.09.2017
İSTANBUL

Atatürk Havalimanı’nda pistten çıkarak alev alan özel jetteki yangın söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Kıbrıs Ercan Havalimanı’na gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan TC-KON kuyruk tescilli özel jet, bir süre sonra kuleye arıza bildirimi yaparak iniş için izin istedi.
Daha sonra inişe geçen uçak, henüz belirlenemeyen bir nedenle pistten çıktı. Uçağın alev alması üzerine, bölgeye havalimanı ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri sevk edildi.

Uçakta bulunan ve kazayı hafif sıyrıklarla atlatan 2 pilot, bir hostes ile yolcunun uçaktan kendi imkanlarıyla çıktıkları öğrenildi.

Uçaktaki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Yangın nedeniyle bir süre aksayan seferlerin, çalışmaların tamamlanmasının ardından normale döndüğü bildirildi.

 

İstanbul Valisi Şahin: Hepsinin durumu iyi, herhangi bir can kaybı yok

İstanbul Valisi Şahin, Atatürk Havalimanı’nda özel jetin pistten çıkmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Dört kişi var uçak içerisinde, 3’ü mürettebat, 1’i yolcu. Hepsinin durumu iyi, herhangi bir can kaybı yok, hastanede tedavileri devam ediyor. Hepsi Türk vatandaşı. İki pilot, bir hostes ve bir yolcu. Henüz hastanede, basit de olsa yaralanmış durumdalar ve tedavi altındalar. Havalimanı trafiğini çok kısa bir süre etkiledi ama hemen uçuşlar normal şekline dönüştü ve şu anda yüzde 100 uçuş sağlanıyor havaalanımızda.” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER